Aktuality ze školy

 •  

  Návštěva v domově pro seniory

  Třída 6. A se ve středu 5. 6. 2019 zapojila do společenského dění v Domově důchodců na ulici Čujkovova.

   

  Děti strávily s uživateli domova hodinku plnou her, zpívání a zábavy. Už dopředu se rozdělily na skupinky po 4 a po jednotlivých patrech si je rozebrali zaměstnanci domova. Uživatelům domova se zapojit do her moc nechtělo, ale jakmile uslyšeli, že přijdou děti, tak se ochotně shromáždili ve společenských sálech na svých patrech.

  Děvčata si připravila hraní na flétnu – byly to hlavně písničky z pohádek a senioři hádali, ze kterého filmu písničku znají. Jinde se hrálo Člověče, nezlob se, pexeso, slovní fotbal, házelo se balónkem do kapsy klokana a asi největší úspěch mělo…


 •  

  Oslava Dne dětí na II. stupni

  1. červen patří dětem a také letos učitelé tělesné výchovy, spolu s žáky 9. třídy, připravili na školní zahradě pro ostatní spolužáky pondělní dopoledne plné sportu.

   

  V pondělí 3. 6. 2019, ve slunečný a horký den, čekaly na žáky druhého stupně originální soutěže na devíti připravených sta­novištích (švihadlo, podlézání, brčko, hod medicimbalem, lžička, florbal, pytle, hod na cíl a opičí dráha). Nejzapálenější sportovní nadšenci si tak měli možnost vybojovat sladkou odměnu.


 •  

  Pirátský týden ke Dni dětí

  V pátek 31. 5. 2019 proběhl na školní zahradě Den dětí, kterého se zúčastnily 1. – 4. třídy.

  Celý týden, který předcházel dlouho očekávanému svátku všech dětí, žáci řešili úkoly s pirátskou tématikou.

  První den děti obdržely dopis od piráta, ve kterém se dozvěděly, že pokud splní všechny zadané úkoly, tak získají poklad v podobě čokoládových tyčinek a mincí. 

  Děti byly velmi šikovné a vyluštily křížovku se jménem piráta, vyřešily hádanku a namalovaly krásné obrázky, kterými byla následně vyzdobena naše škola. Hravé dopoledne pak probíhalo na školní zahradě, kde…


 •  

  Soutěž Anglický desetiboj

  V úterý 21. května 2019 se žáci Katka, Baruška a Lukáš ze třídy 3. A nemohli dočkat konce vyučování. Po obědě vyrazili s paní učitelkou Lenkou Klempovou na 21. ročník soutěže v anglickém jazyce konané na ZŠ Gajdošova.

  A protože mají angličtinu moc rádi, chtěli si poměřit své schopnosti se stejně starými dětmi z jiných ostravských škol. 

  Sice nakonec nevyhráli, ale užili si spoustu zábavy při řešení zajímavých úkolů, luštění křížovek, osmisměrek i při hledání rozdílů mezi…


 •  

  Soutěž Anglický slavík

  14. května 2019 se na ZŠ Gajdošova konal již 21. ročník soutěže ENGLISH NIGHTINGALE. Jedná se o soutěž ve zpěvu anglických písní, která je určena pro žáky 6. – 9. tříd.

   

  Do soutěže se přihlásilo několik ostravských škol, které „vyslaly“ své nejlepší zpěváky a zpěvačky. Mezi nimi byla podruhé i naše škola.  Soutěžili sólisté – jednotlivci i skupiny, a to ve dvou kategoriích – 1. kategorie (6.– 7. třída) a  2. kategorii (8.– 9. třída). Pěvecké výkony byly opravdu skvělé a…


 •  

  Den matek

  Den matek je den, kdy se vzdává pocta všem maminkám. V Česku se slaví od roku 1923 vždy druhou květnovou neděli a tento rok připadl na 12. května.

   

  V tento den dávají děti svým maminkám vlastnoručně vyrobené dárky. 

  Děti z našich prvních tříd zdobily skleněné hrníčky barvami na sklo. Velmi si dávaly záležet, aby svou maminku potěšily. Byly nedočkavé, aby si dáreček mohly odnést domů a mamince ho předat. Některé to nevydržely, nečekaly do neděle a svůj dárek předaly mamince o něco dříve.

  A jaké že jsou jejich maminky?

  Hodné,…


 •  

  Dny dětského čtení

  Od 23. dubna do 9. května se také naše třída 3. A zapojila do celoevropského projektu ke Dnům dětského čtení.

    

  Do školy jsme si nosili své oblíbené knížky a předčítali z nich svým spolužákům. O příjemné chvíle strávené s knížkami jsme poprosili i rodiče, prarodiče a starší sourozence, kteří nám předčítali před spaním. 

  Uspořádali jsme vernisáž obrázků hrdinů…


 •  

  Dny dětského čtení v MŠ

  V úterý 7. května 2019 jsme se zapojili do projektu Dny dětského čtení, který byl součástí celoevropské kampaně Europe reads.

   

  Čtení patří spolu s psaním a počítáním k základním dovednostem vzdělaného člověka, bohužel jeden z pěti patnáctiletých neumí moc dobře číst. A proto vítáme každou aktivitu, která čtení dětem přiblíží a zatraktivní.

  Ve zmíněném projektu stačilo otevřít oblíbenou knížku a přečíst úryvek spolužákům ve škole, svým rodičům, sourozencům, prarodičům doma, svým kamarádům, komukoli kdekoli…  My se rozhodli číst dětem z naší mateřské školky a vydali…


 •  

  Školní laťka 2019 zná své vítěze

  V úterý 30. dubna 2019 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd. Laťku v číslech naleznete ve výsledkové listině.

    I. kategorie: dívky 4. – 5. třída 

   

   II. kategorie: chlapci 4. – 5. třída

  1. místo  Adéla Krupová (5.B)   105 cm        1. místo  Mikuláš Rácz a Alex Vítek (5.B)       115 cm
  2. – 3. místo   Sára Kročilová (5.B)   105 cm   2. místo  Šimon…

 •  

  Den Země

  Den Země je každoroční událost organizovaná 22. dubna zaměřená na propagaci a podporu ekologie a ochranu životního prostředí ve společnosti.

   

  Historie Dne Země se začala psát v roce 1970 v USA organizací environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit ochranu životního prostředí. V roce 1990 se k této akci připojilo asi 200 milionů lidí ze 141 zemí z celého světa. 

  Děti z naší školy se do oslav zapojují každý rok. Letos svátek připadl na Velikonoční pondělí, proto jsme se tématu ochrany životního prostředí věnovali úterní poslední vyučovací hodinu. Ve…