Aktuality ze školy

 •  

  2. výšlap turistického kroužku


  Přestože podle pranostiky „…měl přijet Svatý Martin na bílém koni“, sněhovou čepičku jsme viděli jen na vrcholku Lysé hory.  

  Vyrazili jsme z Čeladné (430 m n. v.) na Opálenou (641 m n.v. ) – takže zostra do kopce. Toto místo je svázané s 205 let starou historií, s dobou portášů – obránců práva na Beskydsku. Když v roce 1812 unesli malého syna portáše Jurajka z Čeladné, ten na jeho záchranu pozval své druhy ve…


 •  

  Vlastivědný kroužek putoval za tajemstvím rytíře Xavera


  V listopadu se výlet vlastivědného kroužku konal výjimečně v sobotu 4. 11. 2017. Vydali jsme se do Slezskooostrav­ského hradu.

  „Starý javor na nádvoří hradu slyší citlivé duše ještě dnes ve větru vyprávět onen prastarý příběh. Příběh o chlapci Xaverovi, kterého tu hned po narození odložil jistý ženatý šlechtic, aby se zbavil živého důkazu o svém smilnění s cizí ženou.

  Co může vzejít z opuštěné, bolavé duše? Zlo plodí zlo.…


 •  

  Halloween ve 2. A


  V úterý 31. 10. 2017 slavily děti naší školy Halloween. V mnoha třídách se to hemžilo čarodějkami a tajemnými bytostmi.

  Žácin 2. A prožili čarodějnickou školu. Paní učitelka, čarodějnice druhé třídy, si pro ně, čarodějnické učně, připravila pracovní listy s úkoly nejen školními. Děti počítaly suroviny v omlazujícím lektvaru, určovaly druhy vět v kouzelnické knize a doplňovaly slova do básniček. Každý z žáčků se snažil, aby…


 •  

  Přírodovědný klokan 2017


  Jako každoročně i letos se naši žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili školního kola soutěže s názvem Přírodovědný klokan. Otázky  v této soutěži jsou z okruhu přírodních věd, tedy přírodopisu, fyziky, chemie, zeměpisu, ale i matematiky. Žáci základních škol zde soutěží společně se studenty víceletých gymnázií v kategorii KADET. 

  Do soutěže se v naší škole zapojilo 53 žáků. Nejlepších výsledků dosáhli žáci třídy 8. A v tomto pořadí: 

  Lefnerová Karolína, Klásková Lucie a Dominik Grobař. A Karolína pak celkově skončila v okresním kole na…


 •  

  Výsledky sběrové akce - podzim 2017


  Od 2. do 11. října 2017 proběhla podzimní sběrová soutěž, do které se zapojilo 192 žáků naší školy. 

  Nasbírali jsme celkem 10 582 kg papíru, z toho 943 kg přispěli učitelé a zaměstnanci školy. 

  Děkujeme všem žákům, učitelům i zaměstnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci. 

   

  Výsledky:

   1. stupeň  7 600 kg    …

 •  

  Vlastivědný kroužek v Hasičském muzeu


  V úterý 17.10.2017 od­poledne vyrazilo 12 dětí z Vlastivědného kroužku do Hasičského muzea. Ještě jste tam nebyli? My také ne, a proto jsme se docela těšili. 

  Prohlídka začala v 1. patře, kde nás vysloužilý hasič přivítal a provedl nás místnostmi, kde jsme viděli historické oblečení, helmy, vlajky, odznaky, miniaturní hasičská autíčka, fotografie z hasičské olympiády apod. Nejvíce nás asi zaujalo svolávací zařízení pro…


 •  

  První výšlap turistického kroužku máme za sebou


  V sobotu 7. 10. 2017 jsme se docela zapotili. Vyšli jsme s plně naloženými batohy na Velký Javorník (918 m n. v.). Ale ten výhled z rozhledny stál za to. V nohách máme 12 km, vše stvrzeno razítky v zápisníku. Počasí nám přálo, nálada byla báječná.

   

  Těšíme se na další výšlap. 

   

   

  děti z turistického kroužku

  <a href="http://­kosmonauti13.raj­ce.idnes.cz…


 •  

  Odpoledne na koloběžkách


  Ve středu 11. 10. 2017 závodili žáci 1. a 2. tříd v tradiční Koloběžkiádě. Všichni soutěžící se snažili a své koloběžky hnali do cíle jako o závod. 

  Mezi žáky 2. tříd byla nejrychlejším jezdcem Karin Lukačíková z 2. B  , která obhájila své prvenství z loňského ročníku. Gratulujeme ji. 

  Další dvě místa na bedně už patřila žákům 2. A. Na druhém místě se skončila Terezka Bárová  a třetí místo…


 •  

  Běh naděje


  Běh naděje 2017 se inspiroval úspěšnou mezinárodní akcí Běh Terryho Foxe a je svým rozsahem zcela mimořádnou humanitární akcí zaměřenou na podporu výzkumu rakoviny spojená s veřejnou sbírkou.

  Běh naděje je sportovně společenská akce (založená na běhu, pochodu, jízdě na kole, kolečkových bruslích, atd.) organizovaná dle Principů pořádání BN a její pořádání není omezeno teritoriálně, ani věkově. Zdůrazňuje význam prevence nejen tohoto onemocnění, ale i jiných civilizačních chorob.

  Ve čtvrtek 21. 9. 2017 jsme se zúčastnili tradičního Běhu naděje v…