Aktuality ze školy

 •  

  Florbalový turnaj

   


  Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se zúčastnili obvodního kola turnaje ve florbalu. Pořadatelem je Asociace školních sportovních klubů České republiky (AŠSK ČR), místem konání byla ZŠ Volgogradská.

  Našemu týmu ve složení Daniel Chatrný, David Krejčiřík, Lukáš Knopp, Ivo Sikora, Radim Holub, Patrik Mikulík, Steven Skupien, Michal Šlejhar a Antonín Foniok se dařilo nejen ve své skupině, kterou vyhráli, ale také v samotném…


 •  

  Účast na Volgiádě 2017


  Ve středu 20.12.2017 se žáci z našich 5. tříd zúčastnili již druhého ročníku soutěže „VOLGIÁDA“, která je určena pro děti, které baví matematika nad rámec povinného předmětu.

  Žáci si vyzkoušeli  řešení zajímavých a netradičních úloh ve dvou týmech, za 5.A – Kosmíci a 5.B – Géniové.

  Kosmíci z 5. A se propočítali…


 •  

  Vánoční vybíjená 2017


  V pondělí 18. prosince 2017 změřili žáci 2. a 4. – 9. tříd své síly v oblíbené míčové hře. Atmosféra turnaje byla díky výkonům sportovců a hlasité podpoře publika skvělá! 

   

  Soutěž zahájili druháčci. Kvůli nízkému počtu hráčů v jednom z družstev se nehrálo tradičně 2. A s 2. B, ale vznikly smíšené týmy… Dětem i jejich vyučujícím patří velká pochvala za skvělé zvládnutí pravidel a super hru! 

   

  Kategorii 4. –…


 •  

  3. výšlap turistického kroužku


  9.12. 2017 Dobratice – Prašivá – Vyšní Lhoty 

  Náš 3. výšlap směřoval na Prašivou. První část cesty jsme jeli vlakem. Ve Frýdku jsme přestoupili do zeleno-žluté regionální „housenky“, která byla ještě pohodlnější. 

  Z Dobratic pod Prašivou jsme pak pohodovým stoupáním zahájili vlastní pochod po červené značce bez sněhu, a čím více jsme se blížili k vrcholu, stávala se z Prašivé „Ledová“. 

  Nahoře nás čekala řada…


 •  

  Vlastivědný kroužek putoval centrem předvánoční Ostravy


  Ve čtvrtek 14. 12. 2017 se 9 dětí z našeho kroužku vydalo do centra Ostravy a jejich kroky nejprve vedly do katedrály Božského Spasitele, druhého největšího kostela na Moravě (je 68 metrů dlouhý a vejde se do něj až 4000 lidí). Farnost Moravská Ostrava nabídla v rámci projektu KATEDRÁLA programy pro školy. A my jsme tuto nabídku přijali. Je určitě zajímavé poznat Ostravu ze všech stran, i z té architektonické. 

  Paní…


 •  

  Mikulášská laťka 2017


  V pátek 8. 12. 2017 se uskutečnil 11. ročník soutěže ve skoku vysokém Mikulášská laťka. Akci každoročně pořádá ZŠ B. Dvorského, letos se však závody poprvé přesunuly do atletického tunelu u Ostravar Arény. Naši žáci i jejich konkurenti z dalších devíti ostravských základních škol tak mohli závodit ve vskutku profesionálních podmínkách. 

   

  V kategorii starších žákyň obsadily 3. místo hned tři naše…


 •  

  Mikulášská nadílka 2017


  6. prosinec, den, na který čekají hlavně malé děti.

  Protože jsme dospěli až do 9. třídy, byli jsme konečně osloveni a pověřeni úkolem – udělat pro mladší spolužáky tradiční Mikulášskou nadílku. Finančně naši akci jako každý rok podpořil Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13. Děkujeme.

  Paní zástupkyně nám pro jednotlivé třídy připravila kornouty s želatinovými bonbony a my se mezitím o půl 7 ráno sešli,…


 •  

  Předvánoční jarmark 2017


  Ve čtrvtek 30. 11. 2017 uspořádali žáci naší školy s pomocí svých učitelů tradiční předvánoční jarmark. 

  Přestože adventní čas začíná až v neděli 3. 12., rozezněly se vestibulem naší školy melodie českých koled již nyní. A školou procházeli spokojení návštěvníci z řad rodičů a prarodičů, navštivili nás v hojném počtu také naši bývalí žáci. Škola se proměnila v jeden velký jarmark, proběhla řada srdečných a přátelských…


 •  

  Naše fotografie součástí vernisáže v DK Akord


  V našem turistickém kroužku jsou nejen  zdatní  turisté, ale i zapálení fotografové. Pozorně si všímají svého okolí a sami vytvářejí  pěkné kompozice.

  Po naší 1. vycházce se sešla řada fotek účastníků výpravy. Shodou okolností jsme se dověděli o vyhlášené fotosoutěži s tématem „ ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA“. Řekli jsme si, že se zkusíme zapojit.  Na schůzce jsme vybrali 5 fotografií, které jsme do soutěže zaslali.<…


 •  

  Předškoláčci zkoumali přírodu i člověka


  Ve čtvrtek 23. 11. 2017 nás ve škole navštívili naši předškoláčci z MŠ P. Lumumby 14.

   

  Pod vedením paní učitelky Blažejové jsme si pro ně připravili hodinu, v níž děti mohli poznat různé přírodniny, pozorovat mikroskopem velmi drobné organismy a zkoumat člověka.

  Ten zaujal děti asi nejvíce, s odvahou nahlíželi na vše, co se nachází uvnitř lidského těla, s naším kostrákem Karlem byli hned kamarádi.

  <p…