Aktuality ze školy

 •  

  Další úspěchy našich matematiků

  Žáci 5. tříd si v tomto školním roce s matematikou opravdu rozumějí. Úspěšně reprezentovali naši školu v matematické Pythagoriádě.

  Dne 28. 5. 2018 se sedm nejlepších řešitelů školního kola matematické Pythagoriády pro 5. třídy zúčastnilo 41. ročníku okresního kola této soutěže, které organizuje Dům dětí a mládeže v Ostravě – Porubě.

  Okresní kolo proběhlo v budově gymnázia Olgy Havlové. Úspěšnými řešitelkami jsou sestry Lada a Stela Srpovy. Lada získala 14 bodů z 15 možných, a obsadila tak vynikající 2. místo, které bude v pátek 8. června v sále Domu dětí a mládeže oceněno. Velmi dobře si vedla i její sestra Stela s 13 body. Dalším dětem děkujeme za účast a poděkování za pomoc patří také panu Srpovi.


 •  

  Ochrana osobních údajů (GDPR)

  Vážená paní, vážený pane,

  v souvislosti s ochranou osobních údajů naleznete bližší informace v sekci Základní škola, Dokumenty na naší webové stránce.

  Informace o zpracování osobních údajů

  Úvodní informace

  Vážená paní, vážený pane,

  naše organizace, tj. Základní škola a mateřská škola Ostrava – Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace, jako správce osobních údajů, si Vás tímto za účelem naplnění zásady transparentnosti ve smyslu Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a poučení subjektů údajů (dále jen „GDPR“) dovoluje informovat o základních aspektech zpracování osobních údajů, která probíhají v rámci činnosti…


 •  

  Anglický desetiboj

  Už jste slyšeli o anglickém desetiboji?

  V úterý 29.5. 2018 se 3členné družstvo chlapců 3. ročníku zúčastnilo 20. ročníku Anglického desetiboje na ZŠ Gajdošova. Bylo to 90 minut plnění 10 úkolů v angličtině. Organizátorka soutěže hned v úvodu uvedla, že jde o náročnou soutěž,  jen málokomu se za ty roky podařilo získat plný počet bodů – 146. Naše družstvo, které se zúčastnilo poprvé, dosáhlo 105,5 bodů a odvezlo si pěkné…

 •  

  Turistický kroužek stoupal na Lysou horu

  Zdravíme členy a fanoušky našeho turistického kroužku,

  co nového se událo? Nazvali jsme naše logo Pochoďáček a vyrazili na nejnáročnější túru tohoto školního roku – Výšlap na Lysou horu.

  Výstup byl náročný a zúčastnili je ho jen trénovaní členové. Nahoru jsme to vzali ostře po červené a dolů pak zvolili pozvolnější trasu: na rozcestníku Lukšinec směrem na Albínovo náměstí a odtud přes Sepetnou k Ostravici. Byl to výlet naprosto…


 •  

  Úspěch našich pěveckých talentů

  V úterý 22. 5. 2018 se 3 děvčata z naší školy zúčastnila 20. ročníku pěvecké soutěže Anglický slavík (ENGLISH NIGHTINGALE).

  V soutěži pořádané ZŠ Gajdošova soutěžily dívky ve 2 kategoriích: v jednotlivcích nás reprezentovala Andrea Baštinská z 6. A s písní „Let Her Go" od skupiny Passenger  a ve skupinách Martina Klečková a Denisa Adámková z 8. A s písní „Photograph“ Eda Sheerana.

  Andrea se sama doprovázela na klavír, Denisa doprovodila sebe a kamarádku hrou na kytaru. Soutěžilo celkem 14 škol, a porota to tudíž měla velmi složité, protože výkony všech byly velmi vyrovnané.

  Andrea skončila s neoblíbenou bramborovou medailí, ale Martina s Denisou se umístily na vynikajícím 2. místě. Děvčatům…


 •  

  Tancem žila celá škola

  Ve středu 16. května 2018 se naše škola vrtěla do rytmu. Slibovaný Rytmix se stal skutečností.

  Sami jsme byli překvapeni, kolik žáků naší školy přijalo výzvu „Vstávat a tančit“. 

  Když k nám ve středu přijela natáčet Česká televize, do tancování se pustilo 100 žáků prvního a druhého stupně! Tanečním parketem se stala travnatá plocha, tělocvična i některé třídy. Školou se nesla muzika a nadšení z tanečního pohybu. 

  A jak se nám dařilo? To můžete sami posoudit v pátek 29. června v 18 hodin na Déčku. V hlavní roli Rytmixu budou KOSMONAUTI ze 13ky Usmívající se

  <a…


 •  

  Prvňáčci umí pečovat o své zdraví

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na SOŠZ v Ostravě – Vítkovicích.

  V pátek 4. května 2018 prožili žáci 1. A nevšední den. Nestrávili ho ve škole, ale zapojili se do Dne zdraví na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Ostravě – Vítkovicích.

  Na Den zdraví s tématem „Já i mí kamarádi, chceme umět pečovat o své zdraví“ kráčeli nejen v doprovodu dospělých, ale také svých plyšových kamarádů, kteří jim pomohli s pochopením různých situací kolem zdraví člověka. Dokonce se na chvíli…


 •  

  Zúčastnili jsme se dopravní soutěže Mladý cyklista

  Na konci dubna strávili páteční slunečný den vybraní žáci 5. a 7. tříd na obvodním kole soutěže mladých cyklistů.

  Dopravní soutěž probíhala ve dvou kategoriích na dopravním hřišti ZŠ A. Kučery v Ostravě – Hrabůvce, kde soutěžící prokazovali praktické dovednosti a teoretické znalosti ve 4 disciplínách – v jízdě na dopravním hřišti dle silničních pravidel, v jízdě zručnosti, v testech z dopravní výchovy a ve znalostech zdra­vovědy.

  <p…

 •  

  Školní laťka 2018 zná své vítěze

  V pondělí 23. dubna 2018 proběhly tradiční závody ve skoku vysokém žáků 4. – 9. tříd.

  Atleti podávali skvělé výkony, diváci vytvořili perfektní atmosféru… 

  <span style="color: #000000; font-family: Times New Roman…


 •  

  Sběrová akce JARO 2018

  Od 9. do 18. dubna 2018 proběhla jarní sběrová soutěž, do které se zapojilo 187 žáků naší školy.

  Nasbírali jsme celkem 13 072 kg papíru, z toho 681 kg učitelé a zaměstnanci školy.

  Poděkování patří všem žákům, učitelům i zaměstnancům školy, kteří se do akce aktivně zapojili nebo pomáhali při její organizaci.

  Sběr JARO 2018 - výsledky

   

  <a href="/images/fo­togalerie/2017–2018/sber_jaro_2018_vys­ledky_trid-1…