Aktuality z družiny

 •  

  Jak malý plyšový medvídek spojil tisíce dětských srdcí

  Ve 2. oddělení naší družinky jsme měli speciálního hosta – Lumpíka. Zapojili jsme se totiž do celorepublikové akce „Lumpíkovo cestování družinkami napříč ČR". Podstatou této akce je prostřednictvím plyšového medvídka Lumpíka seznámit děti s naší republikou, poznat její krásy, historii a zajímavosti.

      

  Plyšový medvídek Lumpík vyrazil z Ostravy až na západ do Chebu, aby zde započal svou průzkumnou pouť po 48 družinách a před prázdninami dorazil zpět do Ostravy. V naší družince strávil Lumpík 17. a 18. června. Děti ho před kinem Luna učily základům „parkouru'', zahrál si s kluky oblíbený para hokej, zkoušel sklá­dat Rubikovu kostku, luštil morseovku a pomáhal vytvořit náramky přátelství. Také se na něj přišel podívat maskot naší…


 •  

  Den dětí ve školní družině

  V ponďělí 3. 6. 2019 proběhl Den dětí i ve školní družině naší školy. Paní vychovatelky si pro děti k jejich svátku připravily NETRADIČNÍ LETNÍ OLYMPIÁDU.

   

  Na děti čekalo osm disciplín, při jejichž zdolávání nebylo důležité zvítězit, ale užít si zábavu a taky trochu prověřit svou obratnost i vzájemnou spolupráci.

  S nadšením probíhaly překážkovou dráhou, závodily na…


 •  

  Soutěž o nejhezčí záložku

  Družinkové děti z druhých tříd se zúčastnily krásné soutěže o nejhezčí záložku, kterou vyhlásilo nakladatelství Kosmas.

   

  Záložky se dětem moc povedly, což je patrné i z toho, že mezi výherci byly čtyři naše děti.

  Velkou gratulaci a milé ceny obdrželi: Nela Lyčková, Tereza Kubatá, Ondra Bobovský a Vojta Pělucha.

  <p style="background: white; margin: 0cm 0cm 12pt; line-height:…

 •  

  Výtvarná soutěž ve školní družině

  Školní družina se také připojila k oslavám Dne země a to tak, že v dubnu zorganizovala výtvarnou soutěž, v níž mohly děti vyjádřit svůj vztah k přírodě a ekologii.

   

  Sešlo se 44 obrázků žáků 1. až 4. ročníku, které poukazovaly na krásy naší přírody, mořského světa, hor nebo ohrožené druhy zvířat. Vyobrazovaly naši planetu pohledem z vesmíru i ekologické výjevy toho, jak lidé přírodu ohrožují nebo naopak napravují napáchané škody.

  Porota měla nelehký úkol vybrat z velkého množství krásných obrázků ty nejzdařilejší. Nakonec byly vybrány tři děti z jednotlivých oddělení, které obdržely ceny poskytnuté Spolkem rodičů. Drobnou pozornost za svou snahu si ale odnesli všichni…


 •  

  Karneval ve ŠD

  Opět po roce byla v pátek 1. března naše škola plná pohádkových tvorů. Nejčastěji jste mohli potkat princezny, víly, čarodějky, kostlivce, ale i zvířátka, klauny, superhrdiny, kovboje,…

   

  V tělocvičně jsme zažili hodinový taneční rej, který byl zpestřený vystoupeními, které si pro ostatní připravily děti z jednotlivých oddělení ŠD. Hlavně se zpívalo, ale došlo i na hru na flétnu a vyprávění vtipů. Nakonec nesměla chybět oblíbená hra na sochy, jejíž dva vítězové byli odměněni drobnou pozorností, kterou poskytl Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13 pod záštitou zřizo­vatele školy městského obvodu Ostrava-Jih.<…


 •  

  Dračí vejce

  Kromě již klasických zimních dekorací a nápadů z papíru, provázků a bavlnek jsme využili mrazivých dnů a nocí k tomu, abychom s dětmi v družince vytvořili azyl dračím miminkům.

   

  Jak jsme to dokázali? Tak, že jsme dovolili jejich maminkám, aby si na naší školní zahradě ukryly své drobečky, ještě než se vylíhnou ze svých jedinečných a krásných, obřích vajíček.

  A tak, než nám nenávratně odlétli za sluníčkem, jsme je hlídali a obdivovali. A aby se v noci, ve tmě, když se klubali ze svých vajíček nebáli, vytvořily jim děti z druhého oddělení unikátní "jedlé " svícny, které jim nejen posvítili na cestu, ale na kterých si dráčci mohli i pochutnat a nabrat potřebné síly, protože byly – z cukru!

  Možná se k nám příští zimu vrátí, aby si u nás opět svá…


 •  

  Zimní radovánky ve ŠD

  I když dnů, kdy jsme se mohli těšit z vydatné sněhové pokrývky nebylo mnoho, v družince jsme se snažili „toho mála“ maximálně využít.

   

  Děti se vyřádily při koulování, stavění sněhuláků a jiných sněhových objektů a také při sáňkování a bobování na blízkém kopci.

  To, jak jsme zimu venku prožili, se můžete podívat ve fotogalerii.

   

   <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Calibri‘,sans-serif; font-size: 12pt; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-bidi-theme-font: minor-bidi; mso-ansi-language: CS; mso-fareast…


 •  

  PROSINEC ve školní družině

  Měsíc prosinec ubíhá ve znamení těšení se na vánoční prázdniny – dárky, cukroví, čas strávený s rodinou, pohádky, výlety, odpočinek,… a v družince se tato atmosféra projevuje tak, že se peče cukroví, zpívají se koledy a písně o zimě, vyrábí se zimní a vánoční dekorace a vše vyvrcholí vánoční besídkou, kdy se sejdou děti ze všech čtyř oddělení, aby si společně zazpívaly, pobavily, zhlédly oblíbená a legrační videa a pochutnaly si na cukroví, které pomáhaly péct.

  Letos k tomu patřilo i to, že se nejstarší děti s paní vychovatelkou odreagovaly na bowlingu a navštívily vánoční trhy.

  <span style="line-height: 107%; font-family: ‚Calibri‘,sans-serif; font-size: 12pt; mso-ascii-theme-font: minor-latin; mso-fareast-font-family: Calibri; mso-fareast-theme-font: minor-latin; mso-hansi-theme-font: minor-latin; mso-bidi-font-family: ‚Times New Roman‘; mso-bidi-theme-font: minor…


 •  

  PODZIM ve školní družině

  Ve školní družině jsme prožili podzim kreativně, ale i v pohybu. Umožňovalo to krásné počasí, takže děti mohly trávit spoustu času pohybovými aktivitami venku, nejčastěji na hřišti s umělou trávou.

  Samostatnou kapitolou bylo 14 dní, které prožili druháci a třeťáci ve škole v přírodě v Beskydech, na Morávce. Každý den se věnovali hrám v lese, sportování na hřišti nebo vycházkám do okolí.

  A samozřejmě se využívalo přírodních materiálů, kterých je na podzim opravdu hodně k tvoření všeho druhu. Ať už k stavění domečků pro skřítky, zdobení zvířátek pestrobarevným listím a také výrobě a malbě draků, kteří k podzimu prostě patří. Proto nám také pár týdnů dělali společnost na chodbách i v hernách…

  <span…


 •  

  Diskotéka ve školní družině

  Snad všechny děti rády zpívají a tancují. A příležitostí, jak si toho užít ve větším počtu i prostoru není nikdy dost.

  Proto se všechny oddělení ŠD na konci měsíce září domluvily a setkaly v tělocvičně naší školy, kde se pobavily a skvěle uvolnily při diskotéce, na které zazněly nejoblíbenější písně dětí.

  A navíc – některé šikovné děti sebraly odvahu a ostatním předvedly své vlastní pěvecké nebo taneční umění. A také za to sklidily zasloužený aplaus!

  Všichni jsme si to moc užili a těšíme se na příště…

   

  Za vychovatelky Sylva Dvořáková