Aktuality ze školy

 •  

  Soutěž o nejkrásnější valentýnku 2019

  Svátek zamilovaných, svatý Valentýn, který se slaví 14. února, vyvrcholil tradiční soutěží o nejkrásnější valentýnku také na naší škole. Své valentýnky do soutěže přihlásilo 61 žáků 2. – 8. tříd.

   

  Valentýnky patří od nepaměti k tomuto svátku, můžete jimi obdarovat nejen svého partnera či partnerku, ale také například své rodiče, nejlepší kamarádku. Tak jim jednoduše sdělíte, že na ně myslíte a že je máte rádi …

  <span style="font-family: ‚Times New Roman‘,serif; font-size: 14pt; mso-fareast-font…


 •  

  Gastronomická soutěž "O čokoládovou vařečku"

  Dne 12. února 2019 se naše škola zapojila do 21. ročníku soutěže pořádané Střední školou společného stravování v Ostravě-Hrabůvce s názvem „O čokoládovou vařečku“.

   

  Startovní pole jedenadvacátého ročníku soutěže „O čokoládovou vařečku“ bylo doslova našlapané – přijelo patnáct základních škol.

  34 žáků sedmých až devátých tříd se u sporáků pustilo do masových pokrmů, omáček i moučníků. Nebáli se tradičních receptů ani experimentů.

  Naši školu reprezentovala žákyně 9. třídy Darina Adámková, která se nakonec umístila na 3. místě, což bylo v celkovém počtu účastníků a velké konkurenci zkušených kuchařek a kuchařů velmi dobrým výsledkem. Na soutěži se zhostila přípravy pokrmu "Pikantní krkovička se salátem a…


 •  

  Titul Mladý hrdina získaly naše tři žákyně

  Na začátku září 2018 prokázaly Michaela Zientková, Kateřina Honzková a Tereza Lyčková svou pohotovost při záchraně lidského života mimo jiné tím, že přivolaly rychlou lékařskou pomoc kolabujícímu seniorovi.

  Za tento příkladný čin nezištné pomoci druhému člověku si školačky vysloužily celorepublikové ocenění Mladý hrdina.

  Ocenění však nezískaly pouze žákyně, ale také ZŠ Kosmonautů 13 za to, že mladé hrdiny vychovává. Jako pozornost dostala škola darem symbolický šek v hodnotě 15 tisíc korun, které budou využity na další prohlubování znalostí v první pomoci žáků II. stupně.

  ZŠ Kosmonautů 13 se stala první takto oceněnou školou v Ostravě.

   


 •  

  Pokyny pro odeslání přihlášek na SŠ

  V každé přihlášce vyplňte místo, datum, podpis uchazeče, datum narození a podpis zákonného zástupce žáka. Pokud žák dělá přijímací zkoušky, vyplňte datum přijímací zkoušky: 12. dubna 2019 a 15. dubna 2019 pro čtyřleté obory, 16. dubna 2019 a 17. dubna 2019 pro osmileté obory.

   

  Pokyny pro odeslání přihlášek na SŠ

  – kolonku Jednotná zkouška: nevyplňujte, nic nezaškrtávejte, nechte volné, vyplňují pouze ti, co se hlásí na sportovní gymnázium

  – kolonku Termín školní přijímací zkoušky vyplňujete pouze v případě, je-li vyhlášena, (školní přijímací zkoušku může stanovit ředitel nezávisle na jednotné zkoušce)

  – lékařské potvrzení o zdravotní způsobilosti: pokud je nutná lékařská prohlídka (najdete na webových stránkách střední školy nebo v Atlase školství – PLP), vytiskněte si formulář a ten potvrzuje lékař (každá střední škola má…


 •  

  Přijímací zkoušky na střední školu 2019

  Termíny přijímacích zkoušek, jak vybrat SŠ, co potřebujete vědět k přijímacím zkouškám…

  Přijímací zkoušky na střední školu 2019: termíny, jak vybrat SŠ, co potřebujete vědět k přijímacím zkouškám

  http://www.vysokeskoly.com/…2019-terminy

  V prvním kole přijímacích zkoušek můžete podat až 2 přihlášky a v dalších kolech není počet omezen.

  Zahájení přijímacího řízení – přihláška

  Přinést do školy napsané na papíře nejpozději ve středu 23. ledna 2019:

  • kód a název oboru …

 •  

  Soutěž „Řemeslo má zlaté dno“

  Jak je naší dlouholetou tradicí, zúčastnili se žáci deváté třídy 24. 1. 2019 soutěže „Řemeslo má zlaté dno“.

   

  Kvůli poměrně velké nemocnosti se ze tří připravených družstev zúčastnili pouze dvě. Soutěžili jsme v 18 soutěžích připravených studenty a učiteli různých středních škol. 

   

  Postřehy ze soutěže:

  Marťa: „Zkusili jsme si plno zajímavých věcí a hlavně jsme šikulky.“

  Tonda: „Nejzajímavější bylo zapojování…


 •  

  Lyžařský a snowboardový ozdravný pobyt 2019

  Lyžařský a snowboardový ozdravný pobyt probíhal ve dnech 13. ledna – 26. ledna 2019 v Mostech u Jablunkova na Penzionu u skiareálu.

   

  Celkem se kurzu zúčastnilo 27 žáků, 2 instruktoři (jeden instruktor lyžování a jeden instruktor snowboardingu), zdravotnice a noční dozor. 

  Hned po příjezdu na místo určení byli žáci poučeni o BOZP, chování a bezpečnosti na chatě i na svahu. 

  V pondělí byli žáci…


 •  

  Pohádka O veliké řepě

  Kdo by neznal pohádku O veliké řepě? Ta naše právě dorostla, a tak byl nejvyšší čas ji vytáhnout. Přizvali jsme k tomu předškoláčky z „Jablíčka“.

   

  Ve čtvrtek 10. ledna 2019 se do naší mateřské školy vypravila divadelní skupina žáků 6. a 8. ročníku a odehrála dětem nastudované představení. Petra, Mikuláš, 2 Terezy, Nelly, Simona, Patricie, Alena, Katka, Jana a Míša usilovně táhli, táhli, až řepu vytáhli. 

  Děti jejich výkon…


 •  

  Vánoční vybíjená 2018

  Poslední sportovní soutěž v kalendářním roce 2018 a zároveň poslední v prvním pololetí se uskutečnil již tradiční Vánoční turnaj ve vybíjené.

   

  V úterý 18. prosince 2018 změřili žáci 4. – 9. tříd své síly v oblíbené míčové hře ve třech kategoriích s těmito výsledky:

   

  I. kategorie:    za 4. – 5. třídy zvítězila 5.B, druhé místo obsadila 5.A a třetí skončila 4. třída

  II. kategorie:   za 6. – 7. třídy zvítězila 7.B, druhá byla 7.A a třetí pozici obsadila třída 6.B

  III. kategorie:  za 8. – 9. třídy vyhrála 9.B<…


 •  

  Nejkrásnější vánoční výzdoba třídy 2018

  Žákovská rada jako každoročně na sklonku roku vyhlašuje soutěž „O nejkrásněji vyzdobenou třídu na Vánoce".