Aktuality ze školy

 •  

  Předškoláčci z „Jablíčka“ si k nám přišli zacvičit

  Také žáci 3. A třídy do naší školy pozvali svoje mladší kamarády z mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh. Už brzy půjdou k zápisu, tak ať vidí, co je ve škole čeká.

   

  Nejprve si společně zahráli čertovskou honičku, při rozcvičce si protáhli všechny části těla, někteří zkusili i skákat přes švihadlo. Nejvíce se však těm malým, líbila opičí dráha. Přelézali, podlézali, skákali po jedné noze i na trampolíně, házeli kroužky na cíl, klouzali se na klouzačce a každý si vylezl na žebřiny pro omalovánku kosmonauta.

   


 •  

  Ukázková hodina matematiky pro předškolní děti

  Ve středu 6. března 2019 se do školy přišly podívat děti z naší Mateřské školy Patrice Lumumby 14, Ostrava – Zábřeh.

  Děti z „Jablíčka“ navštívily třídu 2. A, kde si pro ně paní učitelka Gabriela Pejšová s žáky připravila ukázkovou hodinu matematiky.

  Předškoláci byli úžasní, dokázali již poznat všechna čísla z číselné řady 0 – 10. Dokonce potrénovali svou paměť při hře u tabule. S dalším zadaným úkolem jim pak už v lavicích pomáhali druháci, kterým se návštěva a společné setkání velmi líbilo.

  Paní učitelka všechny děti moc pochválila a již nyní se těší na další návštěvu.

   

  Za organizátory akce Mgr. Gabriela Pejšová

    

  Více fotografií naleznete na tomto odkazu:…


 •  

  Předškoláček objevoval a bádal

  Ve středu 13. března 2019 naše škola opět přivítala budoucí školáky. V rámci projektu „Předškoláček“ děti objevovaly, bádaly a zkoušely různé pokusy.

    

  Do odborných učeben ve třetím patře předškoláčky ne­omylně zavedly barevné stopy zkušenějších starších kamarádů. S jejich pomocí pak pracovali s magnety, nafukovali balónek díky roztoku octu a prášku do pečiva nebo pomocí namnožených kvasinek. Nebáli se ani torza lidského těla s odnímatelnými orgány, zkoumali včelí žihadlo nebo chlupatou nohu pavouka pod mikroskopem.

  <span style=…


 •  

  Zápis do 1. tříd pro školní rok 2019/2020

  Vážení rodiče předškoláčka, zápis do 1. ročníku základní školy pro školní rok 2019/2020 proběhne v úterý 2. dubna od 12:00 – 18:00 hodin a ve středu 3. dubna od 12:00 – 17:00 hodin.

   

  Zápis se týká dětí narozených v období od 1. 9. 2012 do 31. 8. 2013 a dětí s odkladem povinné školní docházky pro školní rok 2018/2019.

  K zápisu je potřeba vzít s sebou občanský průkaz zákonného zástupce a rodný list dítěte.

  K zápisu se dostavte i v případě, že budete pro své dítě žádat odklad povinné školní docházky.

  <p…

 •  

  Den otevřených dveří

  Ve čtvrtek 28. března 2019 od 8:00 – 16:00 hodin zveme budoucí školáky a jejich rodiče na Den otevřených dveří.

  V dopoledních hodinách budete mít možnost nahlédnout do běžné výuky v naší škole.

  Ve 14:00 hodin a v 15:00 hodin na Vás čeká pohádka „O veliké řepě“, divadelní představení žáků 6. a 8. ročníků.

  Těšíme se na Vás!

   

  Co naše škola nabízí:

  • moderní a hezké prostředí školy s přátelským kolektivem žáků a pedagogů

  • bezbariérový přístup do školy a pomoc asistentů pedagogů žákům

  • klasické metody a formy výuky zaměřené na individuální rozvoj žáka


 •  

  Předškoláček sportoval

  Ve středu 6. března 2019 jsme u nás ve škole přivítali předškoláčky při společném sportování.

   

  V rámci seznámení s prostředím školy bylo pro děti připraveno sportovní odpoledne plné sportovního vyžití. Na pěti stanovištích si mohly děti vyzkoušet opčičí dráhu, slalom s florbalkou, přechod kladiny s dřepem, skákání panáka a hod kroužky na cíl.

  Děti si odpoledne náramně užily a na závěr dostaly sladkou odměnu.

  Všichni se již těšíme na příští týden, kdy Vás ve středu 13.3., zveme na „Pokusy pro nejmenší“.

   

   

  Za organizátory akce Mgr. Petr Horehleď


 •  

  PŘEDŠKOLÁČEK startuje

  Blíží se zápis do 1. třídy! Zveme rodiče na ukázkovou hodinu dne 26. 3. 2019 od 8.00 hodin a předškoláčky k příjemným setkávání do naší školy.

  Můžete s námi sportovat, tvořit a objevovat, ale hlavně se můžete seznámit se školou, která bude po prázdninách ta vaše!

    6. 3. 2019 16:00 – 17:00 h
  Opičárna
  13. 3. 2019 16:00 – 17:00 h  Pokusy
  20. 3. 2019 16:00 – 17:00 h  Hra na I. třídu
  27. 3. 2019 16:00 – 17:00 h <…

 •  

  Noc s Andersenem

  V pátek 29. března 2019 se naše škola opět stane jedním z míst na bohaté mapě čtenářství. Již počtvrté se zapojíme do Noci s Andersenem.

   

  V pátek 29. března 2019 se naše škola opět stane jedním z míst na bohaté mapě čtenářství.  Již počtvrté se zapojíme do Noci s Andersenem

  Akci k podpoře dětského čtení tradičně pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR. Letošní 19. ročník Noci s Andersenem je…


 •  

  Recitační soutěž na 1. stupni

  Ve čtvrtek 28. února odpoledne na naší škole proběhlo další kolo recitační soutěže prvního stupně, kterého se zúčastnilo 12 žáků třetích, čtvrtých a pátých tříd, kterým se líbí básně a rádi je přednášejí.

   

  Opět jsme mohli slyšet celou řadu básniček, které se děti naučily krásně recitovat. Některé básně byly dlouhé, jiné kratší, zazněly básničky veselé i trošku strašidelné.

  A jak to celé dopadlo?

  V první kategorii žáků třetích tříd naší školy zvítězila Terezka Bárová, ze třídy 3. A, 2. místo obsadil Lukáš Durák, ze třídy 3. B a 3. místo získal Ondra Urbanec, ze 3. A.

  Ve druhé kategorii starších…


 •  

  Vítězný projekt přináší benefity

  Prostřednictvím projektu „Pébéčko“, neboli školní varianty participativního rozpočtování, do kterého se naše škola zapojila na začátku školního roku, vznikla v naší škole „hrací třída“.

   

  Původní myšlenkou hrací třídy bylo zajistit vybavení místnosti, ve které se budou děti moci zrelaxovat a pohrát si v době školního vyučování. Vítězný projekt našich deváťáků vedení školy následně zrealizovalo a třída byla vybavena televizí, závěsnými křesly a sedacími vaky. 

  Celý koncept hrací třídy byl obohacen o nápad dvou dívek, shodou okolností hlavních moderátorek projektu, o kulturní program pro žáky školy, zejména pak o…