Vyhledávání

Little Red Riding Hood aneb Červená karkulka


Divadelní představení

V pondělí 19. října 2015 jsme se školou navštívili KD Akord, kde hráli představení, které se jmenovalo Little Red Riding Hood aneb Červená karkulka.

Byla to česko-anglická pohádka hraná třemi herci podle známé Červené karkulky. Převážně mluvili česky, ale používali i anglické výrazy. Tři herci museli zvládnout několik rolí: Karkulku, babičku, myslivce, vlka, vypravěče, režiséra, Zuzanku a učitelku.

Bylo to velmi vtipné představení a většině dětí se líbilo.

Jana Kantorová, 5. třída

 

Neposlušná Suzy

19. října 2015 navštívila naše třída v KD Akord v Ostravě – Zábřehu divadelní představení na motivy známé pohádky Červená karkulka.

Hlavní hrdinka Suzy neposlechla matku a zavolala učitelce, že nepřijde do školy, protože musí navštívit nemocnou babičku. Cestu lesem si krátila křikem, až vzbudila vlka. Pak už pohádka pokračovala podle známé verze. Role herců byly zajímavé, protože často střídali český text s angličtinou, písničky měly výhradně anglické texty.

Představení bylo poutavé, často i humorné, hlavně když babička odpovídala myslivci, že se do vlkova břicha dostala tobogánem.

Michaela Kalmusová, 5. třída

 

Little Red Riding Hood

Dne 19. října šly třídy IV. A, IV. B a V. na kulturní představení do KD Akord. Hrála se Červená karkulka. Bylo to česky, ale také se tam objevoval anglický jazyk.

Na začátku se zpívalo a vybírala se pohádka, jakou by herci zahráli. Nakonec zvítězila Červená karkulka. V závěru pohádky spadl vlk do řeky a uplaval do další zajímavé pohádky. Dobro zvítězilo nad zlem.

Herci to zahráli pěkně, každý divák se něčemu zasmál. Představení se povedlo na jedničku.

Michaela Zientková, 5. třída

 

Divadelní hra „Little“ Červená karkulka

Dne 19. října se ve velkém sále KD Akord hrálo divadelní představení O Červené karkulce. V sále se sešli žáci čtvrtých a pátých tříd nejen z naší školy.

Byla to klasická pohádka, kterou známe z televize nebo z pohádkových knížek, ale humorně zahraná se spoustou legračních scének, tanečků a písniček. Zajímavá byla také tím, že se v ní mluvilo současně česky i anglicky, takže kromě zábavy jsme si spolu s herci procvičili pár anglických slovíček.

Moc se mi představení i tato forma učení se angličtiny líbila a už se těším na další.

Matěj Olchawski, 5. třída

 

Divadelní představení O Červené karkulce

V pondělí 19. října 2015 se konalo v KD Akord divadelní představení O Červené karkulce. Kulturní dům se nachází kousek od školy, proto se žáci 4. a 5. ročníku vydali na akci pěšky.

Po odložení kabátů v šatně jsme se přesunuli do sálu a usadili jsme se na židle. Herci pojali představení humorně, ale děj se nelišil od klasické známé pohádky.

Žákům se akce velmi líbila, snad se brzy bude konat něco podobného.

Adam Záděra, 5. třída


 

 

 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.