Vyhledávání

Konečně jsme se dočkali a Mikuláš byl náš


6. prosinec, den, na který čekají hlavně malé děti. Protože jsme dospěli do věku, kdy budeme odcházet ze základní školy na školu střední, tak jsme jako každý rok byli jako deváťáci osloveni a pověřeni úkolem s tradicí – udělat pro školu Mikulášskou nadílku.

Letos se sponzoringu sladkostí ujal tradičně Spolek rodičů, který dodal kornouty s želatinovými bonbony. Paní zástupkyně nám připravila kornouty na počet žáků ve třídách a my se mezitím sešli už o půl 7 ráno, abychom se na tento den připravili. 2 skupinky, vždy ve složení Mikuláš, 2 andělé a 2 čerti si rozdělily školu na třídy A a B a úderem zvonění v 8 hodin se vydali po škole nadělovat.

Největší obavy byly z 1. a 2. tříd, kde jsou děti opravdu malé, a bylo vidět, jak z čertů mají strach, i když je paní učitelky bránily a chválily, jak moc byly děti hodné. Děti zazpívaly písničku, mnohdy jsme slyšeli i básničku navíc a potom se rozdělovaly sladkosti, protože Mikuláš uznal, že si to děti zaslouží. Čím více se postupovalo do vyšších tříd na 2. stupni, tím menší byla ochota spolupracovat s Mikulášem, a tak museli zasáhnout čerti a pohrozit – tu zařinčením řetězy, tu pomalováním na obličej. Musíme uznat, že se nakonec Mikulášská nadílka vydařila a čerti si nakonec nikoho nemuseli odnést do pekla :-) Možná příští rok!!! :-)

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Mikulas_2017/ 


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.