Vyhledávání

Deváťáci opět zahájili sezónu divadelních představení


Ve středu 18. 10. 2017 se naše třída vydala do Divadla loutek - poprvé na alternativní scénu - na představení  OSKAR A RŮŽOVÁ PANÍ.

Desetiletý Oskar leží v nemocnici s leukémií, nepomohla ani operace, ani chemoterapie, a zbývá mu posledních 12 dnů života. Ale on vnímá svou realitu bez sentimentality, která je vlastní dospělým. Hněvá se na své rodiče, kteří s ním jednají najednou úplně jinak, skoro jako by už nebyl na tomto světě. On je, ještě žije! A má spoustu otázek, na které zatím nedostal odpovědi. Jeho největší přítelkyní je „Růžová paní“ – ošetřovatelka, které říká babi Růženka. Ona mu radí, aby otázky pokládal přímo Nejvyššímu. Oskar tedy píše dopisy Bohu a prožije svůj poslední čas s vědomím smyslu svého krátkého, ale naplněného života. Babi mu řekne, že odteď pro něj 1 den života bude jako 10 let. Rázem prožije pubertu s dalšími nemocnými: Einsteinem (chlapcem s velkou hlavou), Uzenáčem (chlapcem s popáleným tělem) a Popcornem (chlapcem, který trpí obezitou), první zamilovanost s Blue Peggy (dívkou s nemocným srdcem) z vedlejšího pokoje, dospělost a bolestné stáří.

 

- Líbilo se mi to, že z pochmurného děje udělali celkem vtipné představení. Třeba hned začátek, kdy hlavní hrdina píše dopis Bohu: "Milý Bože, včera jsem podpálil, psa, kočku, dům..."

- Hrály pouze dvě postavy, což mě dost nebralo, chtělo by to i více kulis.

- Bavilo mě to, ale konec moc krutý, až mi ukápla slza.

- Divadlo se mi líbilo, ale vadilo mi, že tam nebylo jeviště, hráli hned před námi. A zapamatovala jsem si frázi a konci dopisu - P.S. To už pak s hlavním hrdinou říkalo skoro celé hlediště.

- Představení bylo pěkné, trochu depresivní, což není jednou za čas na škodu.

- Divadlo vhodné k zamyšlení. Vtipné pojmenování postižení. Smutný konec - život je moc krátký na to, abychom dělali blbosti.

 

IX. třída


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.