Vyhledávání

Devátá třída u soudu


Kdokoli si přečte titulek, asi řekne, co ty děti udělaly, že je všechny předvolali k soudu? Pravda je jiná. Měli jsme zajištěnou exkurzi – zúčastnili jsme se přímo soudního jednání u Okresního soudu v Ostravě – Porubě. 

Bylo to pro nás velmi poučné a zajímavé, protože jsme mohli vidět průběh dokonce hned dvou soudních jednání. První bylo ublížení na zdraví a druhé krádež. To druhé pro nás bylo zajímavější, jelikož odsouzený byl přivezen přímo z vazební věznice dvěma strážnými. Byl to pán, který ve svých 57 letech strávil většinu života (37 let) ve věznicích. I my jsme poznali, že panu předsedovi senátu, Mgr. Lukáši Delongovi, lhal od samého začátku. Pan soudce byl příjemný, spravedlivý, profesionální. I když používal slova, kterým jsme mnohdy nerozuměli, samotné pozorování toho, jak to u soudu chodí, nás moc bavilo. Jenom škoda, že jsme tam nemohli být ještě déle – to by se hlavně líbilo paní učitelce, protože v soudní síni nesměl nikdo mluvit a hlavně používat mobilní telefony :-) .

A na závěr postřeh jedné žákyně: "Nikdy nebudu krást, zabíjet, nic. Moc se mi to líbilo, asi budu soudkyně."

žáci IX. třídy


 

 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.