Vyhledávání

8. třída na výletě


Náš výlet se konal ve středu 24. 5. 2017 a jeli jsme vlakem společnosti Regio Jet do Prahy v 7 hodin z nádraží Ostrava – Svinov. 

Po zkušenostech z minulých let, kdy jsme vždycky zmokli, jsme měli strach i tentokrát, protože od rána pršelo a pršelo. Ale v Praze nás už čekalo jen slunce a maximálně vítr.

Z nádraží jsme šli na Staroměstské náměstí, kde  jsme v 11 hodin stihli s dalšími zahraničními turisty zhlédnout orloj a došli na náplavku na Vltavě. V 11,30h. jsme měli zajištěnou hodinovou plavbu lodí. 

Od řeky jsme šli přes Karlův most na Pražský hrad, kde jsme navštívili chrám sv. Víta, Vladislavský sál i Zlatou uličku. 

Další částí naší cesty byly 3 zastávky metrem ze stanice Hradčanská do stanice Muzeum, kde jsme nemohli vynechat sochu sv. Václava na Václavském náměstí. Poté jsme došli na Hlavní nádraží a vlakem v 17,44 h. jsme odjeli po 10km chůze Prahou (Toník měl krokoměr) domů. Ve 21 hodin jsme se na svinovském nádraží rozešli.

Výlet se nám líbil, počasí vyšlo, i při cestě vlakem byla sranda. Jen pan průvodce nás hnal Prahou docela svižným tempem, takže mnozí se krásu Prahy nestihli pokochat :-) a výlet by si klidně zopakovali znovu.

Žáci 8. třídy

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/8._trida_Vylet_do_Prahy_2017/ 


 

 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.