Vyhledávání

Děják z rychlíku


Téměř hned po vánočních prázdninách jsme měli možnost vidět další z divadelních představení v Divadle loutek. Nejhorší ze všeho byla zima a sníh, které nás cestou čekaly. Ale představení - NASTUPOVAT! Děják z rychlíku, nakonec mnohé pobavil.

Paní uvaděčky nás posadily  do třech prvních řad. Někdo protestoval, že nic neuvidí, někdo byl nadšený, že bude mít vše „z první ruky“. A to myslíme doslova, protože kouřové efekty, které byly občas součástí představení, nás zasáhly hned jako první.

Na jevišti se vystřídala spousta herců, kteří stíhali měnit převleky tak rychle, že jsme to ani mnozí nechápali. Spojení dějepisu s jízdou vlekem bylo pro mnohé zajímavé. Byla řečena spousta železničních vtipů: 

ČD – čekám dlouho

Máte jízdenku?   Ne, podle jízdního řádu už mám být 2 hodiny doma.

Mohl byste mi říct, kdy bude zastávka Polanka nad Odrou?   Sledujte mě a vystupte 2 zastávky přede mnou.

Konečná, vystupovat!       Pro Vás jedině soudružka Konečná.

Představení bylo fajn. Někteří herci hráli opravdu dobře, obzvlášť nejstarší herečka na jevišti. A neustále posílala vzdušné polibky do publika :-). Po jevišti jezdily vláčky, ve vzduchu létala letadla, viděli jsme historii od vzniku první železnice 1829, přes vynálezy pana Pernera, obě světové války,  až do roku 2003, kdy vyjelo první Pendolino.

Žáci 8. třídy


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.