Vyhledávání

Náš výlet na Helfštýn

 


Stejně jako loni, tak i letos jsme nevěděli, jaké počasí nás čeká. Kupodivu se nás sešel plný počet (nejeli jen Ivo a Toník, protože měli předem plánovanou lékařskou prohlídku).

Sraz byl tentokrát na nádraží ve Svinově. Jeli jsme rychlíkem s přestupem v Hranicích na Moravě. Pak nás čekal 5km výstup k hradu. Nejprve jsme museli projít centrem Lipníku a pak po červené směr Helfštýn. Trasa nás rozdělila do několika skupinek, protože  každý z nás měl jiné tempo chůze. Celí propocení a vyčerpaní jsme dorazili k hradu, kde jsme měli objednanou prohlídku.

Pan průvodce byl velmi příjemný, říkal různé zajímavosti, pověsti, každý si určitě z jeho výkladu odnesl nějakou novou informaci (co to je prevét, právo první noci, jak se razily mince a další). Vystoupali jsme po 77 schodech nahoru na věž. Viděli jsme výrobky kovářů.

Pak nás čekala cesta zpátky na nádraží, ale na ní nás, bohužel, zastihla bouřka a silný liják, takže byl každý promočený skrz naskrz. Náladu jsme si ale spravili na náměstí v cukrárně.

Spoj zpátky byl také s přestupem a v Hranicích jsme museli déle čekat, protože rychlík Petr Bezruč měl zpoždění. Zato uvnitř rychlíku si každý připadal jako ve vagónu 1. třídy, tak noblesně nám to tam připadalo. Dojeli jsme v pořádku do Svinova, kde jsme měli rozchod.

 

Třída 7.B

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Helfstyn_-_vylet_7._B_2015_2016 


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.