Vyhledávání

Předvánoční těšení v ŠD


Všechny děti z naší družiny žily přípravami na Vánoce. Vyráběly zimní a vánoční dekorace, kreslily, vystřihovaly, malovaly a zdobily si herny a samozřejmě jsme již tradičně upekly vánoční cukroví. Moc se nám podařilo! 

Ve středu 20. prosince se všechny děti z družiny spolu se svými vychovatelkami příjemně pobavily při společném vánočním posezení. Děti zpívaly koledy i oblíbené písně z pohádek, ochutnávaly cukroví a společně jsme prožily příjemný předvánoční čas. 

Za vychovatelky Monika Kodrlová 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/SD_Predvanocni_teseni/ 


 

Podzimní tvoření ve školní družině


Podzim ve školní družině nebyl pochmurný a nepříjemný. Naopak, nádherné barvy, které jsou v přírodě právě v tomto období, se nám staly inspirací k výtvarnému a kreativnímu tvoření.

Děti pracovaly individuálně i ve skupinách, kreslily, vyráběly z papíru, malovaly, tvořily koláže z přírodnin, které nasbíraly, a také se zúčastnily soutěže o nejpovedenějšího dekorativního draka.

Výsledky jejich snažení mohly potěšit i ostatní, protože se staly součástí výzdoby naší školy.

 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/SD_Podzimni_tvoreni_2017/ 


 

Začínáme nový školní rok


Ve školním roce 2017/2018 bude odpolední zájmová činnost dětí rozdělena do 4 oddělení školní družiny.

Žádáme rodiče všech přihlášených dětí, aby dodržovali pravidla platby za zájmové vzdělávání. Podrobný popis naleznete v odkazu "Informace pro rodiče".

Těšíme se na spolupráci a vše tradiční i netradiční, co v novém školním roce ve školní družině prožijeme.

za vychovatelky Sylva Dvořáková


 

Rozlučková diskotéka na konci školního roku


Děti úspěšně ukončily školní rok 2016/2017 a to byl důvod k oslavě. Pořádně jsme si zatančili a zařádili při tanečních soutěžích a ten kdo byl bystrý a rychlý odcházel domů s odměnou. 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/zaverecna_diskoteka_ve_skolni_druzine/ 


 

 

Netradiční olympiáda


Čekání na vysvědčení jsme dětem zpříjemnili netradiční olympiádou. Soutěžilo se v jízdě v kolečkách, kutálení bramborou, střelbou vodou na cíl, skákáním v pytli a v mnoha dalších disciplínách. Všechny děti se moc snažily a bylo vidět, že je disciplíny baví.

V této olympiádě vyhrál sladkou odměnu každý, kdo soutěžil. Děkujeme SRPŠ za přípravu odměn. 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Netradicni_olympiada/ 


 

Těšíme se na prázdniny

"Těšíme se na prázdniny" - tak se jmenuje výtvarná soutěž, které se zúčastnilo 51 dětí ze všech oddělení naší školní družiny. Děti na toto oblíbené téma nakreslily krásné obrázky. Všechny děti byly při hodnocení odměněny sledkou cenou, kterou sponzorovalo SRPŠ.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Tesime_se_na_prazdniny/ 


 

Jaro ve školní družině


Jarní dny jsme ve školní družině trávili velmi aktivně. Připravovali jsme se na Velikonoce, pečením perníčků, zdobením kraslic. Za pěkného počasí jsme podnikali vycházky do okolí školy.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Jaro_ve_skolni_druzine/


 

Oslava Dne dětí ve školní družině


V tělocvičně školy nám vyrostlo mobilní planetárium.  Prošli jsme se noční oblohou pod hvězdami. Dozvěděli jsme se mnoho nových zajímavosti z vesmíru a pochlubili se znalostmi, které jsme uměli už ze školy. Na školním hřišti jsme si užili zajímavé nové sportovní hry.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Oslava_Dne_deti_ve_skolni_druzine/ 


 

Pěvecká soutěž Skřivánek 2017


Ve středu 5.4.2017 proběhla pěvecká soutěž Skřivánek, kterou pro žáky 1.- 5. tříd opět pořádala školní družina.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích: 1. kategorie 1.-3. třída, 2. kategorie  4. a 5. třída.

Zaznělo 17 písní - klasické písničky pro děti, písně z filmových pohádek i ty moderní od známých zpěváků a kapel. Porota (paní učitelky Šimečková a Tabášková a paní vychovatelka Zymová) měla nelehký úkol vybrat z interpretů ty "nej". Nakonec rozhodla, že na stupně vítězů patří:

 V 1. kategorii:  1. Veronika Amaro 2. tř

                          2. Tereza Bárová 1.A

                          3. Adéla Grešáková 2. tř.  

 

V 2. kategorii:  1. Andrea Baštinská 5.A

                         2. Tereza Boucná 5.A

                         3. Klára Bartošáková 4.A

 

Blahopřejeme. 

Všichni soutěžící byli odměněni nejen nadšeným potleskem diváků, ale i sladkou pozorností a vítězové i věcnými cenami, které sponzorovalo SRPŠ. 

 

Za organizátorky Sylva Dvořáková

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Skrivanek_2017/ 


 

 

Maškarní karneval


Tanečnice, princezny, kostlivci, piráti, zajíčci a jiné pohádkové bytosti navštívili letošní maškarní karneval. Soutěžilo se v různých tanečních disciplínách.

Parta žáků IV. oddělení vybrala play list oblíbených hudebních skladeb, a tak se maškarní karneval změnil v doslova taneční maratón. Odměněn byl každý, kdo se maškarního karnevalu zúčastnil.

Děkujeme všem rodičům za podporu. 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Maskarni_karneval_2017/

 


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.