Vyhledávání

Interaktivní výukou ke splnění Školního vzdělávacího programu

 


Projekt ZŠ Kosmonautů 13 pod tímto názvem dospěl v březnu 2011 do finále. Jeho
realizace proběhla na základě schválení Regionálním operačním programem regionu Moravskoslezsko (oblast Rozvoj infrastruktury pro vzdělávání) pod číslem CZ.1.10/2.1.00/06.00360 a byl finančně podpořen částkou 1 602 010,- Kč Evropským fondem pro regionální rozvoj.

 

Realizace projektu probíhala podle časového harmonogramu od května 2009. Do šesti tříd 1. stupně a jazykové učebny 2. stupně bylo nainstalováno 7 interaktivních tabulí s ozvučením, notebooky a příslušným programovým vybavením. Dodávku a montáž veškeré techniky zajistila společnost AV MEDIA, a.s., vítěz zadávacího řízení. Správnou práci s interaktivními tabulemi a veškerým příslušenstvím usnadnilo absolvování odborných seminářů.

V současné době tak máme možnost pracovat na 10 interaktivních tabulích. V odborných učebnách, které nejsou interaktivní tabulí vybaveny, slouží k podpoře výuky počítače s dataprojektory, ozvučením a plátnem. Veškeré zařízení je využíváno napříč všemi třídami školy a s rostoucí praxí se zvyšuje efektivnost jejich využívání. K výuce slouží nejen interaktivní učebnice a výukové programy, které škola zakoupila, ale také výukové programy, které si tvoří sami vyučující.

Už teď můžeme říci, že materiální vybavení pro interaktivní výuku nám pomáhá prakticky naplnit náš Školní vzdělávací program. Obohacuje nejen práci žáků, ale rovněž všech pedagogů.

 

Mgr. Leoš Gregor, ředitel školy
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.