Vyhledávání

První třída "mezi odpadky"


12. května 2016 jsme nastoupili do autobusu a vydali se na návštěvu do OZO v Ostravě – Kunčicích. Většina dětí tato tři písmena znala, ale nikdo z nich nevěděl, co vlastně znamenají. To jim vysvětlila paní lektorka v učebně OZO. 

Děti byly rozděleny do družstev podle barev. Zapojily se do příběhu o městě, ze kterého zmizely barvy, protože ho lidé zavalili odpadky. Malíř se pak postaral o to, aby se do města barvy vrátily. Prvním soutěžním úkolem bylo odpovědět na otázku: Co způsobilo, že z města zmizely barvy? Většina dětí pochopila, že to byly právě ty rozházené odpadky.

A o odpadcích pak byla řeč v průběhu celé lekce. Ve společném týmovém obrázku, druhém soutěžním úkolu, se děti snažily o co největší barevnost a pestrost – to právě ve zhlédnutém příběhu chybělo. Naučily se třídit odpadky podle druhu a rozlišovat druhy kontejnerů. Své poznatky pak zúročily v posledním úkolu, kdy musely hromadu odpadků roztřídit. 

Mgr. Michaela Tabášková, třídní učitelka

První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO
První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO
První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO
První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO
První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO
První třída v O...
První třída v OZO První třída v OZO


 

 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.