Vyhledávání

Z 1. třídy do druhé

V dubnu  2017 jsme byli na Velikonoční dílně. Zjistili jsme, že když nám dospěláci pomůžou, není výroba ptačí budky zas až tak veliká věda. Vyrobili jsme si i papírové košíčky na cukrovinky, ozdobili květináč s osením a zajíčka – stojánek na vajíčko. Strávili jsme společně hezké dopoledne, plné tvůrčí činnosti. 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/1._B_Velikonocni_dilna_2017/ 

V květnu jsme zažili svůj první zápas v přehazované. Hráli jsme s „áčkem, a to byl opravdu těžký soupeř, protože naše výkony byly dost vyrovnané. Zápas jsme prohráli, ale čestně. Ani za bodový rozdíl jsme se nemuseli stydět.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/1._B_Turnaj_prehazovane/  

Posledního května se část dětí z naší třídy zúčastnila pasování na čtenáře. Vůbec jsme předem nevěděli, co nás vlastně čeká. A nakonec tam byli i zbrojnoši a pan král. Před něj  jsme museli pokleknout a byli jsme pak pasováni mečem. Připili jsme si šampaňským a šli s krásnou novou knížkou domů.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/1._B_Pasovani_na_ctenare/  

Náš první společný výlet se vydařil. Vyjeli jsme za hezkého počasí, měli jsme s sebou moc dobré svačinky od maminek a v jízdárně ve Staré Bělé ( což byl náš cíl) jsme měli štěstí na moc šikovnou paní, která nám tam všechno ukázala a všechno vysvětlila. Ke konci nám začalo pršet, ale to už jsme se blížili ke škole, takže to nikomu nevadilo.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/1._B_Vylet_2017/  

Naší první akcí „čerstvých druháků“ byl 21. září Běh naděje. Už z dálky, když jsme se blížili ke startu na kraji Bělského lesa, jsme viděli veliké hasičské auto a kolem něj hasiče v uniformách. Sympatičtí páni hasiči nám pak vyprávěli o své práci a předvedli nám svou výstroj. Kousek dál jsme si mohli zastřílet z luku a vzduchovky, vyrobit si drobné papírové dekorace a vyzkoušet si obrovské bubliny. Pak už začal ten závod. Běželi jsme lesem, občas jsme zvolnili a vydechli si. Na konci závodu jsme dostali diplom a sladkou odměnu. Tento den se nám vydařil.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Beh_nadeje_2017/  

 

Mgr. Dagmar Šedlbauerová, třídní učitelka


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.