Vyhledávání

Školní mléko

Happy snack

Mikulášská nadílka 2017


6. prosinec, den, na který čekají hlavně malé děti.

Protože jsme dospěli až do 9. třídy, byli jsme konečně osloveni a pověřeni úkolem – udělat pro mladší spolužáky tradiční Mikulášskou nadílku. Finančně naši akci jako každý rok podpořil Spolek rodičů při ZŠ Kosmonautů 13. Děkujeme.

Paní zástupkyně nám pro jednotlivé třídy připravila kornouty s želatinovými bonbony a my se mezitím o půl 7 ráno sešli, abychom se na tento den připravili. Dvě skupinky, vždy ve složení Mikuláš, 2 andělé a 2 čerti, si rozdělily školu na třídy A a B a úderem zvonění v 8 hodin se vydaly po škole nadělovat.

S očekáváním i napětím jsme vstupovali k nejmenším žáčkům  1. a 2. tříd. Bylo vidět, že z čertů mají strach, ale jejich paní učitelky je bránily a chválily, jak moc byly děti hodné. Děti zazpívaly písničku, mnohdy přidaly i básničku a potom už jsme jim rozdělovali sladkosti, protože Mikuláš uznal, že si to děti zaslouží. Postupem do vyšších tříd na 2. stupni přibývalo uličníků, málo ochotných spolupracovat s Mikulášem. Ale na nás si nepřišli, zásáhli čerti, došlo na řinčení řetězů nebo označení tváří naších hříšníků.

Nezapomněli jsme ani na naše nejmenší v mateřské škole. Strach a obavy zahnaly pochvala a sladká odměna. Slzičky se proměnily v úsměv a radost.

Musíme uznat, že se Mikulášská nadílka vydařila a čerti si nikoho nemuseli odnést do pekla. Možná příští rok! 

žáci 9. třídy

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Mikulas_2017/# 


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.