Vyhledávání

Výlet do přírodní památky Turkov


V pondělí 19. května 2014 jsme s paní učitelkou Salvovou a Trojkovou vyrazili na odpolední výlet. Cílem byla přírodní památka Turkov. Nikdo z nás do té doby vůbec netušil, že z rušného města můžete tak jednoduše vstoupit do oázy klidu.

Turkov se nachází mezi Porubou, Třebovicemi a Martinovem a naším cílem byly především divoké kosatce, které se v dané lokalitě vyskytují. Termín vycházky nebyl zvolen náhodně, květen je období, kdy kvetou.

Měli jsme štěstí, počasí vyšlo, kosatce kvetly, ptáci zpívali...a na občerstvení také došlo. Pod třebovickým parkem se o nás postaral malý kiosek.

 

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/Turkov_2014


 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.