Vyhledávání

Vyzkoušeli jsme v praktických činnostech

 


Čokoládové suflé od Simony, která převzala recept od Polreicha
Pro 4 osoby:
210 g kvalitní čokolády (na vaření)
40 g másla + na vymazání formiček
100 g krupicového cukru (může být i méně)
2 lžíce hladké mouky
3 čerstvá vejce
moučkový cukr na posypání
Postup:
Předehřejeme troubu na 180°C. Formičky vymažeme máslem a vysypeme cukrem. Ve vodní lázni rozpustíme čokoládu. V misce utřeme žloutky s cukrem, přidáme hl. mouku, rozpuštěnou čokoládu a dobře promícháme. Z bílků vyšleháme sníh a opatrně ho vmícháme do čokolády. Formičky dáme na pekáč a pečeme 9-10 minut. Hotové suflé posypeme moučkovým cukrem a ihned podáváme.

 
© 2012 Základní škola a mateřská škola Ostrava - Zábřeh, Kosmonautů 13, příspěvková organizace | Webdesign: Lukáš Stankovič.